Restauracje Oferty Specjalne - Artykuł - Wesela w Warszawie - tradycja czy nowoczesność?

Restauracje

Zobacz także

Restauracje z rabatem

Falafel Bejrut

Falafel Bejrut

Warszawa, ul. Nowolipki 15

RABAT 50%

czytaj więcej

Kanibal v2

Kanibal v2

Warszawa, Chłodna 11

RABAT 24%

czytaj więcej

Restauracja Rozmaryn

Restauracja Rozmaryn

Kraków, ul. Kobierzyńska 47

RABAT 20%

czytaj więcej

Restauracja Angelo

Restauracja Angelo

Sękocin Stary, Aleja Krakowska 116

RABAT 20%

czytaj więcej

Kanibal

Kanibal

Warszawa, Ul. Grzybowa 6

RABAT 20%

czytaj więcej

Polecamy obiekty


ZOBACZ STRONĘ www.warszawa.wesela.pl

Wesela w Warszawie - tradycja czy nowoczesność?

 

Wesela w Warszawie - tradycja czy nowoczesność?

www.freedigitalphotos.net

Wesela w Warszawie różnią się od tych odbywających się w innych częściach Polski. Państwo młodzi w Warszawie zwykle starają się by ich wesele odróżniało się od innych. Również mówiąc o takich kwestiach jak restauracje wesela Warszawa, nie sposób zauważyć tendencji iż zwracają się raczej w stronę nowoczesności. Warszawiacy stawiają na nowoczesne lokale, a bardzo popularne staje się menu wzorujące się na kuchni orientu.

Wynajem sali weselnej w restauracji w Warszawie nie jest prosty. Rezerwacje zwykle mają kilkumiesięczny termin, dlatego jeśli chcemy szybko połączyć się węzłem małżeńskim, lepszym rozwiązaniem będzie przyjęcie weselne pod Warszawą a nie w centrum. Wynajęcie sali w każdym mieście musi być poprzedzone wizytą osoby organizującej ślub i wesele na miejscu. Należy ocenić czy będzie wystarczająco dużo miejsca dla gości weselnych, oraz czy sala nie jest za zimna lub za gorąca. Jeśli tak, należy pomyśleć o dodatkowym ogrzewaniu lub wentylacji albo klimatyzacji.

Sala powinna oferować osobne miejsca dla osób palących i niepalących, bowiem chcemy uniknąć takiej sytuacji gdy goście zamiast w lokalu, będą rozmawiać przed budynkiem paląc papierosa. Osoby które mają zamiar urządzić bal do białego rana, powinny zapytać o taką możliwość osobę odpowiedzialną za wynajem sali. Jeśli interesuje nas huczna zabawa, lepszym wyborem od zacisznej restauracji będzie zajazd poza granicami miasta.

Wesela Warszawa

 

Przepisy kulinarne

Kaczka marynowana w miodzie

04.07.2020, kuchnia francuska

przygotowanie: 60 min gotowanie: 40 min Składniki: 1 kaczka 5 łyżek sojowego sosu, 1 łyżka oleju, 3 łyżki świeżej kolendry drobno pokrajanej, 2 łyżki mieszanki białego pieprzu, goździków, gałki muszkatołowej, imbiru i cynamonu, 3 cytryny, 3 goździki, 20 dag płynnego miodu, pieprz świeżo mielony Sposób przygotowania: Kaczkę nacieramy mieszaniną sojowego sosu, oleju, cytrynowego soku, "pięciu przypraw", rozgniecionych goździków, 2 łyżek kolendry i pieprzu.

Kaczka marynowana w miodzie

czytaj więcej >>

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gnocchi z rozmarynem04.07.2020, kuchnia włoskaczytaj więcej

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ciasteczka imbirowe04.07.2020, kuchnia polskaczytaj więcej

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Truskawki w czekoladzie04.07.2020, kuchnia francuskaczytaj więcej

Typy kuchni

Kuchnia polska

Kuchnia polska nie jest tworem jednolitym. Bardzo trudno wyodrębnić to, co należy do tradycji polskiej kuchni, a co jest naleciałością kulinarną innych państw. Nie da się rozpatrywać jej przeszłości bez wzięcia pod uwagę różnych nurtów, które ją kształtowały.

Chcąc zgłębić historię polskiej kuchni, należy zdawać sobie również sprawę z tego, iż wpływ na jej obecny kształt czytaj więcej

Kuchnia staropolska

Mianem kuchni staropolskiej zwykło się określać to, co działo się w kulinariach Polski do końca XVIII w., dopóki istniała państwowość polska. Rozdzielenie na kuchnię staropolska i polską ma swoje uzasadnienie, bowiem kuchnia staropolska była zupełnie inna od tej, jaką znamy współcześnie.

Wraz z rozwojem świadomości historycznej i kulinarnych zdolności Polaków, wzrasta zainteresowanie czytaj więcej

Kuchnia francuska

Francuzi uznawani są za jednych z najlepszych kucharzy na świecie, a francuska kuchnia postrzegana jest jako lekka, ale bardzo smaczna. Francuskie dania to synonim nie tylko wyjątkowego smaku – wielu potrawom przypisuje się również rolę afrodyzjaków. Ile w tym prawdy?

Podstawową cechą francuskiej kuchni są lekkostrawne, ale sycące i smaczne posiłki. Są one spożywane o określonych czytaj więcej

Kuchnia włoska

Gdy myślimy o kuchni włoskiej, od razu nasuwają nam się dwa skojarzenia: pizza i pasta, czyli makaron. Właśnie z tych dwóch potraw słynie kuchnia włoska, uważanie jednak, że Włosi żywią się jedynie pizzą i makaronem, jest dużym uproszczeniem.

Kuchnia włoska jest bardzo wdzięczna dla kucharzy, bowiem bazuje na prostych składnikach – produktach mącznych, oliwie, warzywach, czytaj więcej

Kuchnia chińska

Kuchnia chińska kojarzona jest powszechnie z trudnymi do wymówienia nazwami potraw, sajgonkami oraz specyficznym smakiem, którym zyskuje swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Jaka naprawdę jest kuchnia chińska?

Okazuje się, że nie jest łatwo jednoznacznie scharakteryzować kuchnię chińską. Chiny są dużym krajem, położnym na rozległym terytorium. Ogromny obszar, czytaj więcej

 

Polecamy restauracje

Partner Serwisu

restauracje z rabatem

Aktywność na Forum

PRZEJDŹ NA FORUM