Restauracje Oferty Specjalne - Artykuł - Postaw na Gdańsk

Restauracje Oferty Specjalne - Artykuł - Postaw na Gdańsk

Restauracje

Polecamy obiekty


ZOBACZ STRONĘ www.gdansk.wesela.pl

Postaw na Gdańsk

 

Postaw na Gdańsk

www.freedigitalphotos.net

Każda kobieta już od najmłodszych lat marzy o idealnym ślubie i weselu. Charakter uroczystości zależy od ogromnej liczby czynników. Składa się na to wybór obrączek, restauracji, zaproszeń, sali, auta, kamerzysty, sukni, garnituru, menu itd. Duże znaczenie w tej kwestii ma także miasto, w którym odbędzie się przyjęcie.

Jeśli chodzi o mieszkańców Gdańska, mają oni dostęp do całej gamy weselnych atrakcji. Oczywiście na terenie Trójmiasta są warunki do wyprawienia luksusowego wesela w przepięknych hotelach. W tak wyszukanych miejscach para młoda może skorzystać z wykwintnego menu, zabiegów SPA i apartamentu dla nowożeńców. Przykładem takiego poziomu świadczonych usług może być Hotel Gdańsk oraz Hotelu Qubus. Oczywiście narzeczeni mają do wyboru również mniejsze punkty : restauracje, sale weselne oraz karczmy.

Ze względu na różnorodność lokali nie można wskazać stałej ceny całej imprezy, jest to po prostu niemożliwe. Zależy to od liczby gości, ustalonego menu, różnych atrakcji w ofercie itp. Przykładowo w Dworku Gościnnym cena przyjęcia wynosi 140 złotych za jedną osobę. Jak wiadomo ślub to nie tylko dzień złożenia przysięgi, ale także poprawiny, miesiąc miodowy oraz późniejsze sesje fotograficzne. Jeśli chodzi o ostatni punkt - Gdańsk jest idealnym miastem do wykonania pamiątek. Stare Miasto, Pomorze oraz Wyspa Sobieszewska to niezwykle popularne plenery młodych par.

Wesela Gdańsk

 

Przepisy kulinarne

Grzybowe flaczki

22.07.2024, kuchnia polska

Grzybowe flaczki - sposób przygotowania: Pokrój grzyby i cebulę w drobne paski, a marchewkę oraz selera zetrzyj na tarce. Podsmaż wszystko w garnku na rozgrzanym oleju. Dodaj białe wino i gotuj całość, do czasu, gdy połowa wina odparuje. Rozmieszaj Zupę Grzybową Knorr z wodą, zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Grzybowe flaczki

czytaj więcej >>

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ciasto z jabłkami22.07.2024, kuchnia francuskaczytaj więcej

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Boeuf strogonof 22.07.2024, kuchnia polskaczytaj więcej

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gnocchi z rozmarynem22.07.2024, kuchnia włoskaczytaj więcej

Typy kuchni

Kuchnia polska

Kuchnia polska nie jest tworem jednolitym. Bardzo trudno wyodrębnić to, co należy do tradycji polskiej kuchni, a co jest naleciałością kulinarną innych państw. Nie da się rozpatrywać jej przeszłości bez wzięcia pod uwagę różnych nurtów, które ją kształtowały.

Chcąc zgłębić historię polskiej kuchni, należy zdawać sobie również sprawę z tego, iż wpływ na jej obecny kształt czytaj więcej

Kuchnia francuska

Francuzi uznawani są za jednych z najlepszych kucharzy na świecie, a francuska kuchnia postrzegana jest jako lekka, ale bardzo smaczna. Francuskie dania to synonim nie tylko wyjątkowego smaku – wielu potrawom przypisuje się również rolę afrodyzjaków. Ile w tym prawdy?

Podstawową cechą francuskiej kuchni są lekkostrawne, ale sycące i smaczne posiłki. Są one spożywane o określonych czytaj więcej

Kuchnia staropolska

Mianem kuchni staropolskiej zwykło się określać to, co działo się w kulinariach Polski do końca XVIII w., dopóki istniała państwowość polska. Rozdzielenie na kuchnię staropolska i polską ma swoje uzasadnienie, bowiem kuchnia staropolska była zupełnie inna od tej, jaką znamy współcześnie.

Wraz z rozwojem świadomości historycznej i kulinarnych zdolności Polaków, wzrasta zainteresowanie czytaj więcej

Kuchnia włoska

Gdy myślimy o kuchni włoskiej, od razu nasuwają nam się dwa skojarzenia: pizza i pasta, czyli makaron. Właśnie z tych dwóch potraw słynie kuchnia włoska, uważanie jednak, że Włosi żywią się jedynie pizzą i makaronem, jest dużym uproszczeniem.

Kuchnia włoska jest bardzo wdzięczna dla kucharzy, bowiem bazuje na prostych składnikach – produktach mącznych, oliwie, warzywach, czytaj więcej

Kuchnia chińska

Kuchnia chińska kojarzona jest powszechnie z trudnymi do wymówienia nazwami potraw, sajgonkami oraz specyficznym smakiem, którym zyskuje swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Jaka naprawdę jest kuchnia chińska?

Okazuje się, że nie jest łatwo jednoznacznie scharakteryzować kuchnię chińską. Chiny są dużym krajem, położnym na rozległym terytorium. Ogromny obszar, czytaj więcej

 

Polecamy restauracje

Partner Serwisu

restauracje z rabatem