Restauracje Oferty Specjalne - Artykuł - Bankiet po domowemu

Restauracje Oferty Specjalne - Artykuł - Bankiet po domowemu

Restauracje

Polecamy obiekty bankietowe


ZOBACZ STRONĘ www.sopot.bankiety.pl

Bankiet po domowemu

 

Bankiet po domowemu

www.freedigitalphotos.net

Bankiet każdemu kojarzy się z pięknie zastawionymi stołami, na których podane są malutkie kanapeczki, fikuśne sałatki i kolorowe napoje, czarujące wyglądem i smakiem. Delikatnie, wykwintnie, elegancko, zdecydowanie dietetycznie.

Gospoda Chata Chłopska oferuje natomiast coś ożywczo innego, nowego, świeżego. W staropolskiej chacie, pokrytej słomą, znajdą państwo przytulne, ciepłe wnętrze, całe w drewnie, które jeszcze bardziej ociepla serca gości. Posiłki, robione samodzielnie, ze starych, domowych przepisów, podawane są w wazach i półmiskach, jak za dawnych, szlacheckich czasów. Domowe makarony, zupa grzybowa z prawdziwków to smak, który zachwyci największych smakoszy. Bankiet zorganizowany właśnie tu może zachwycić nie tylko otoczeniem, ale i formą podania. Goście poczują aromat świeżo pieczonego mięsa, cudownych sosów i domowych ciast i nie będą sobie mogli wyobrazić, że bankiet może wyglądać inaczej. Od dziś standardem będzie organizowanie tego typu imprez w restauracji oferującej taką kuchnię. Właśnie w tej konkretnej restauracji.

Sopot nie musi mieć nudnych, wyjętych wprost z okładek popularnych kolorowych gazet, ze świata gwiazd czy reklamowych billboardów koktajli. Od chwili, kiedy bankiet zostanie tu zorganizowany, a goście rozsławią piękno podania i smak potraw znanych z dawnej polskiej kuchni Sopot będzie słynął z najlepszych i najmodniejszych tego typu imprez. Tak się tworzy nowe trendy w modzie. Tak się zmienia świat.

Bankiety Sopot

 

Przepisy kulinarne

Arbuzowa sałatka

22.07.2024, kuchnia polska

przygotowanie: 20 min Składniki: * 1 arbuza ok. 2 kg * 2 mandarynki * 1 galaretka agrestowa * 200 ml śmietany 30% * 2 łyżeczki cukru waniliowego Sposób przygotowania: 1. środek arbuza wydrążyć np. łyżką, tak aby skórka arbuza służyła za miskę do tej sałatki.

Arbuzowa sałatka

czytaj więcej >>

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Faszerowane ciasto22.07.2024, kuchnia francuskaczytaj więcej

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ravioli ze szparagami22.07.2024, kuchnia włoskaczytaj więcej

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Peklowana szynka22.07.2024, kuchnia francuskaczytaj więcej

Typy kuchni

Kuchnia polska

Kuchnia polska nie jest tworem jednolitym. Bardzo trudno wyodrębnić to, co należy do tradycji polskiej kuchni, a co jest naleciałością kulinarną innych państw. Nie da się rozpatrywać jej przeszłości bez wzięcia pod uwagę różnych nurtów, które ją kształtowały.

Chcąc zgłębić historię polskiej kuchni, należy zdawać sobie również sprawę z tego, iż wpływ na jej obecny kształt czytaj więcej

Kuchnia francuska

Francuzi uznawani są za jednych z najlepszych kucharzy na świecie, a francuska kuchnia postrzegana jest jako lekka, ale bardzo smaczna. Francuskie dania to synonim nie tylko wyjątkowego smaku – wielu potrawom przypisuje się również rolę afrodyzjaków. Ile w tym prawdy?

Podstawową cechą francuskiej kuchni są lekkostrawne, ale sycące i smaczne posiłki. Są one spożywane o określonych czytaj więcej

Kuchnia staropolska

Mianem kuchni staropolskiej zwykło się określać to, co działo się w kulinariach Polski do końca XVIII w., dopóki istniała państwowość polska. Rozdzielenie na kuchnię staropolska i polską ma swoje uzasadnienie, bowiem kuchnia staropolska była zupełnie inna od tej, jaką znamy współcześnie.

Wraz z rozwojem świadomości historycznej i kulinarnych zdolności Polaków, wzrasta zainteresowanie czytaj więcej

Kuchnia włoska

Gdy myślimy o kuchni włoskiej, od razu nasuwają nam się dwa skojarzenia: pizza i pasta, czyli makaron. Właśnie z tych dwóch potraw słynie kuchnia włoska, uważanie jednak, że Włosi żywią się jedynie pizzą i makaronem, jest dużym uproszczeniem.

Kuchnia włoska jest bardzo wdzięczna dla kucharzy, bowiem bazuje na prostych składnikach – produktach mącznych, oliwie, warzywach, czytaj więcej

Kuchnia chińska

Kuchnia chińska kojarzona jest powszechnie z trudnymi do wymówienia nazwami potraw, sajgonkami oraz specyficznym smakiem, którym zyskuje swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Jaka naprawdę jest kuchnia chińska?

Okazuje się, że nie jest łatwo jednoznacznie scharakteryzować kuchnię chińską. Chiny są dużym krajem, położnym na rozległym terytorium. Ogromny obszar, czytaj więcej

 

Polecamy restauracje

Partner Serwisu

restauracje z rabatem