Restauracje Oferty Specjalne - Artykuł - Szlachecki bankiet

Restauracje

Zobacz także

Restauracje z rabatem

Falafel Bejrut

Falafel Bejrut

Warszawa, ul. Nowolipki 15

RABAT 50%

czytaj więcej

Kanibal v2

Kanibal v2

Warszawa, Chłodna 11

RABAT 24%

czytaj więcej

Restauracja Rozmaryn

Restauracja Rozmaryn

Kraków, ul. Kobierzyńska 47

RABAT 20%

czytaj więcej

Restauracja Angelo

Restauracja Angelo

Sękocin Stary, Aleja Krakowska 116

RABAT 20%

czytaj więcej

Kanibal

Kanibal

Warszawa, Ul. Grzybowa 6

RABAT 20%

czytaj więcej

Polecamy obiekty bankietowe


ZOBACZ STRONĘ www.opole.bankiety.pl

Szlachecki bankiet

 

Szlachecki bankiet

www.freedigitalphotos.net

Chcąc zachwycić gości przepychem, uwieść ich tradycją i zaczarować smakiem, najlepiej bankiet w Opolu zorganizować w Restauracji Klub Zagłoba. Restauracja mieści się w centrum Opola, przy ulicy Krakowskiej. Znajdująca się w piwnicach z łukowymi sklepieniami na pewno zachwyci każdego miłośnika pięknych wnętrz, urządzonych ze smakiem, w starym, sarmackim stylu, czyli z czasów największej polskiej świetności.

Kuchnia polska, oparta o staropolskie receptury podbije podniebienie każdego smakosza, a podana przez obsługę w szlacheckich strojach doda niepowtarzalności każdemu bankietowi. Dodatkowo, jeśli komuś zależy na kameralnej atmosferze lub oczekuje dyskrecji, może na bankiet wybrać zamykaną, zupełnie osobną salę myśliwską, która pomieści około 20 osób. Cena jest ustalana zawsze indywidualnie, zależy bowiem nie tylko od liczby gości. Restauracja oferuje zorganizowanie imprezy nawet dla tysiąca osób. Jest również możliwość dodatkowej powierzchni zadaszonej, z miejscem do tańczenia, pod namiotami, która pomieści trzysta do pięciuset osób.

Każdy gość, który przybędzie na zorganizowany tu bankiet może się poczuć, jakby został cofnięty w czasie do epoki pięknych sukien, ślicznych dam i dostojnych kawalerów, wykwintnych dań i grzecznej, na arystokratycznym poziomie, obsługi. To jakby wejść prosto w ekran telewizora i na własnej skórze przeżyć najpiękniejszą przygodę. Kopciuszek potrzebował wróżki, by móc udać się na cudowny bal do pięknego zamku. Państwo potrzebują Restauracji Klub Zagłoba.

Bankiety Opole

 

Przepisy kulinarne

Knedle ze śliwkami

30.05.2020, kuchnia polska

przygotowanie: 30 min gotowanie: 3 min Składniki: * 1 kg węgierek * 1 kg ziemniaków * 25 dag mąki * 1 jajko * sól * polewa: masło i 2-3 łyżki tartej bułki Sposób przygotowania: 1. Ziemniaki gotujemy ? najlepiej dzień wcześniej, przeciskamy przez praskę, przykrywamy i wstawiamy do lodówki.

Knedle ze śliwkami

czytaj więcej >>

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zupa krem z kurek30.05.2020, kuchnia polskaczytaj więcej

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Makaron po tajsku 30.05.2020, kuchnia chińskaczytaj więcej

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Boeuf Bourguignon 30.05.2020, kuchnia francuskaczytaj więcej

Typy kuchni

Kuchnia polska

Kuchnia polska nie jest tworem jednolitym. Bardzo trudno wyodrębnić to, co należy do tradycji polskiej kuchni, a co jest naleciałością kulinarną innych państw. Nie da się rozpatrywać jej przeszłości bez wzięcia pod uwagę różnych nurtów, które ją kształtowały.

Chcąc zgłębić historię polskiej kuchni, należy zdawać sobie również sprawę z tego, iż wpływ na jej obecny kształt czytaj więcej

Kuchnia staropolska

Mianem kuchni staropolskiej zwykło się określać to, co działo się w kulinariach Polski do końca XVIII w., dopóki istniała państwowość polska. Rozdzielenie na kuchnię staropolska i polską ma swoje uzasadnienie, bowiem kuchnia staropolska była zupełnie inna od tej, jaką znamy współcześnie.

Wraz z rozwojem świadomości historycznej i kulinarnych zdolności Polaków, wzrasta zainteresowanie czytaj więcej

Kuchnia francuska

Francuzi uznawani są za jednych z najlepszych kucharzy na świecie, a francuska kuchnia postrzegana jest jako lekka, ale bardzo smaczna. Francuskie dania to synonim nie tylko wyjątkowego smaku – wielu potrawom przypisuje się również rolę afrodyzjaków. Ile w tym prawdy?

Podstawową cechą francuskiej kuchni są lekkostrawne, ale sycące i smaczne posiłki. Są one spożywane o określonych czytaj więcej

Kuchnia włoska

Gdy myślimy o kuchni włoskiej, od razu nasuwają nam się dwa skojarzenia: pizza i pasta, czyli makaron. Właśnie z tych dwóch potraw słynie kuchnia włoska, uważanie jednak, że Włosi żywią się jedynie pizzą i makaronem, jest dużym uproszczeniem.

Kuchnia włoska jest bardzo wdzięczna dla kucharzy, bowiem bazuje na prostych składnikach – produktach mącznych, oliwie, warzywach, czytaj więcej

Kuchnia chińska

Kuchnia chińska kojarzona jest powszechnie z trudnymi do wymówienia nazwami potraw, sajgonkami oraz specyficznym smakiem, którym zyskuje swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Jaka naprawdę jest kuchnia chińska?

Okazuje się, że nie jest łatwo jednoznacznie scharakteryzować kuchnię chińską. Chiny są dużym krajem, położnym na rozległym terytorium. Ogromny obszar, czytaj więcej

 

Polecamy restauracje

Partner Serwisu

restauracje z rabatem

Aktywność na Forum

PRZEJDŹ NA FORUM