Restauracje Oferty Specjalne - Artykuł - Świetlisty bankiet

Restauracje Oferty Specjalne - Artykuł - Świetlisty bankiet

Restauracje

Polecamy obiekty bankietowe


ZOBACZ STRONĘ www.katowice.bankiety.pl

Świetlisty bankiet

 

Świetlisty bankiet

www.freedigitalphotos.net

Na miejscu, gdzie dawniej stał szlachecki dwór Marii, która za miłością swego życia przybyła z gór na Śląsk, powstała restauracja Marysin Dwór. Drewniane bele ze starego młyna i dawnych domów, które wykorzystano do budowy nowoczesnego obiektu, pamiętają stare czasy, szepczą stare historie, ale powtarzają też nowe dźwięki najstarszego chóru europejskiego, zespołów bułgarskich, oraz muzykę Górali, Kaszubów i Ślązaków.

Tacy bowiem goście mieli zaszczyt zasiąść za pięknymi, stylowymi stołami, na których gości najwykwintniejsza kuchnia, podana w taki sposób, że aż szkoda jej próbować. Właśnie to miejsce, tak niepodobne do Katowic, które wyobrażają sobie przyjezdni, tak ciepłe i eleganckie, przesycone duchem czasu i tradycji połączonym z nowoczesnym tchnieniem może być doskonałym miejscem na zorganizowanie bankietu. Restauracja oferuje bowiem coś niezwykłego. Mianowicie w swoich usługach ma możliwość gry światłem w jednej z sal. Pragnąc wyeksponować jakąś część sali, jakiś element, przykuć uwagę gości, warto zdecydować się na tą usługę. Kosztuje ona 600 złotych, ale zachwyt uczestników bankietu jest tego wart.

Dobór kolorów może być dowolny, dopasowany dokładnie pod charakter imprezy i spełniający najśmielsze oczekiwania klienta. Za tym, że jest to piękne i eleganckie uświetnienie każdego koktajlu niech przemówi fakt, że coraz więcej par młodych decyduje się zorganizować w tej sali wesele w kolorach tęczy.

Bankiety Katowice

 

Przepisy kulinarne

Ravioli ze szparagami

22.07.2024, kuchnia włoska

Ravioli ze szparagami - sposób przygotowania: Ravioli ugotuj w wodzie z dodatkiem kostki Knorr. Szparagi oczyść, obierz i pokrój w plasterki. Zdrewniałe końcówki szparagów usuń. Szalotkę i czosnek pokrój w drobna kostkę. Warzywa podsmaż na oliwie, wlej sos pomidorowo śmietanowy Knorr i następnie dodaj makaron ravioli.

Ravioli ze szparagami

czytaj więcej >>

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ciasteczka imbirowe22.07.2024, kuchnia polskaczytaj więcej

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapiekanka mięsna22.07.2024, kuchnia włoskaczytaj więcej

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Peklowana szynka22.07.2024, kuchnia francuskaczytaj więcej

Typy kuchni

Kuchnia polska

Kuchnia polska nie jest tworem jednolitym. Bardzo trudno wyodrębnić to, co należy do tradycji polskiej kuchni, a co jest naleciałością kulinarną innych państw. Nie da się rozpatrywać jej przeszłości bez wzięcia pod uwagę różnych nurtów, które ją kształtowały.

Chcąc zgłębić historię polskiej kuchni, należy zdawać sobie również sprawę z tego, iż wpływ na jej obecny kształt czytaj więcej

Kuchnia francuska

Francuzi uznawani są za jednych z najlepszych kucharzy na świecie, a francuska kuchnia postrzegana jest jako lekka, ale bardzo smaczna. Francuskie dania to synonim nie tylko wyjątkowego smaku – wielu potrawom przypisuje się również rolę afrodyzjaków. Ile w tym prawdy?

Podstawową cechą francuskiej kuchni są lekkostrawne, ale sycące i smaczne posiłki. Są one spożywane o określonych czytaj więcej

Kuchnia staropolska

Mianem kuchni staropolskiej zwykło się określać to, co działo się w kulinariach Polski do końca XVIII w., dopóki istniała państwowość polska. Rozdzielenie na kuchnię staropolska i polską ma swoje uzasadnienie, bowiem kuchnia staropolska była zupełnie inna od tej, jaką znamy współcześnie.

Wraz z rozwojem świadomości historycznej i kulinarnych zdolności Polaków, wzrasta zainteresowanie czytaj więcej

Kuchnia włoska

Gdy myślimy o kuchni włoskiej, od razu nasuwają nam się dwa skojarzenia: pizza i pasta, czyli makaron. Właśnie z tych dwóch potraw słynie kuchnia włoska, uważanie jednak, że Włosi żywią się jedynie pizzą i makaronem, jest dużym uproszczeniem.

Kuchnia włoska jest bardzo wdzięczna dla kucharzy, bowiem bazuje na prostych składnikach – produktach mącznych, oliwie, warzywach, czytaj więcej

Kuchnia chińska

Kuchnia chińska kojarzona jest powszechnie z trudnymi do wymówienia nazwami potraw, sajgonkami oraz specyficznym smakiem, którym zyskuje swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Jaka naprawdę jest kuchnia chińska?

Okazuje się, że nie jest łatwo jednoznacznie scharakteryzować kuchnię chińską. Chiny są dużym krajem, położnym na rozległym terytorium. Ogromny obszar, czytaj więcej

 

Polecamy restauracje

Partner Serwisu

restauracje z rabatem